Hιzlι Erişim
   
Sevgili Öğretmenler...
Bu sitenin hedefi Okul Öncesi ve İlköğretim düzeyindeki çocukların eğitiminden sorumlu öğretmenlerin yararlanabilecekleri, görsel-işitsel bir kaynak oluşturabilmektir.
Bilim eğitimi dendiğinde, ilk akla gelen yüksek maliyetli donanım ve malzeme kullanımı olmakla birlikte, örneklerden de görülebileceği gibi kolaylıkla elde edilebilecek malzemelerle yapılabilecek basit deneyler de hedef yaş grubundaki çocuklarda bilimsel düşünme konusunda etkili olmakta, doğa ve çevre sevgi ve saygısını filizlendirebilmektedir.
Bilim eğitimi sitemizden, yaş grupları ve konulara göre tasnif edilmiş birçok deney, oyun, bilimsel yöntem ve içeriğe erişebileceksiniz...

devamını okuyun...

Sevgili Anne Babalar...
En değerli varlıklarımız, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı 21. yüzyılın gerçeklerine hazırlama işinin, öğretmenleri kadar sizlerin de katkıları ile daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.
Bilim eğitimi sitemizde, eğitim uzmanlarının kullandıkları yöntemleri ve basit malzemelerle evlerde yapılabilecek birçok örnek uygulamayı bulabilirsiniz. Çocuklarınızla doğayı ve çevreyi tanıtan oyunlar oynayabilir, kazalardan korunma konusunda ilk bilgileri verebilirsiniz.

JoomlaWatch Stats 1.2.8b_11-dev by Matej Koval